• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

    Read more >>
  • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

    Read more >>
  • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

    Read more >>
  • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

    Read more >>


Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

Jsme prémiovou česko-slovenskou poradenskou skupinou se silnou vazbou na Rakousko. V rozmezí více než 30 let jsme se rozrostli na jeden z nejznámějších a nejčastěji doporučených středoevropských butiků s globálním dosahem poskytujících na jednom místě (one-stop-shop consultancy) komplexní služby strategického líderství, managementu a veřejných politik.

Naše poradenské týmy jsou aktivní v rámci globálních partnerství a networků, díky čemuž dokážeme držet prst na pulsu nejnovějšího vývoje a v kombinaci s inovativními přístupy nabídnout osvědčené řešení ve středoevropském regionu i mimo něj.

Mezi naše klienty patří mezinárodní společnosti, české i slovenské firmy, investoři, privátní holdingy, rodinné podniky, ale i veřejný a neziskový sektor. Naše poradenské týmy usilují o vytváření oboustranně výhodných partnerství a budování dlouhodobých vztahů.

Více >>

Články & Studie

BLOG: Nekompetentnosť či nedôveryhodnosť – čo je viac?

Na prvý pohľad bezchybný profesijný životopis, vzdelanie, prax, osobnostné charakteristiky ako lusk. Personálny manažér alebo externý konzultant nezaváha, veď aj na pohovore daný kandidát dosiahol desať z desať. Po nástupe na pozíciu sa však začnú objavovať prvé problémy. Ak ide o chýbajúce vedomosti alebo zručnosti, je to oveľa menšie zlo, než ak sa preukáže, že daný človek niečo prikrášlil alebo zamlčal v predložených materiáloch. Nedôveryhodnosť je určite výraznejší problém ako nekompetentnosť, pozrime sa na to bližšie...

Správa asociácie ACFE (Association of Certified Fraud Examiners), ktorá monitorovala viac ako dvetisíc podvodných prípadov, keď zamestnanec podviedol svojho zamestnávateľa, potvrdila, že noví ľudia, najmä fluktuanti, sú pre firmy oveľa väčším nebezpečenstvom než lojálni dlhoroční zamestnanci. Viac ako tretinu skúmaných prípadov majú na svedomí pracovníci, ktorí sú súčasťou firmy menej ako šesť mesiacov. Platforma SCAUT.com tieto výsledky prieskumu komentuje s jednoznačným záverom – je nevyhnutné venovať veľkú pozornosť kontrole dôveryhodnosti uchádzačov už počas vyhľadávacieho a výberového procesu.

Nedostatok dôveryhodnosti je výkričníkom aj pre rešpektovanú leadership poradkyňu a členku Harvard Law School Heidi K. Gardnerovú. Pre americký portál CNBC Make It povedala, že z mnohých čŕt, ktoré ľudia prinášajú na pracovisko, jedna vyniká ako absolútny „narušiteľ dôvery“. Má na mysli „pripisovanie si zásluh za nápady iných ľudí“, ktoré považuje za signál nedostatku dôveryhodnosti alebo nedostatku kompetencií. V snahe uspieť pri výberovom konaní je neetické vydávať prácu alebo nápady niekoho iného za svoje vlastné. „Vyvoláva to dojem, že si svojich kolegov nevážite. Táto neschopnosť oceniť výsledky iných ľudí je pre mňa obrovská červená vlajka,“ hovorí Heidi K. Gardner.

Jednoducho, dôveryhodnosť je najcennejšou vlastnosťou každého zamestnanca. Touto zásadou sa riadi aj miliardár Warren Buffett. Tri kľúčové vlastnosti, ktoré hľadá u potenciálneho zamestnanca alebo obchodného partnera, sú inteligencia, iniciatíva alebo energia a bezúhonnosť. Bez tretej charakteristiky sú prvé dve zbytočné, nech dosahujú akúkoľvek vysokú úroveň. Warren Buffett to vtipne vypointoval tým, že ak „máme získať niekoho bez integrity, chceme, aby bol hlúpy a lenivý“.

Heidi K. Gardner hovorí, že kľúčom k úspechu je „inteligentná spolupráca“. Ide o termín, ktorý vymyslela, aby opísala situáciu, keď kolegovia spolupracujú na úlohe, ktorú by mohli zvládnuť sami. Výsledkom je zvýšená dôvera, produktivita a kvalita práce. Naopak, plagiátorstvo a nepravdivosť sú znakmi opaku spolupráce. V tíme ide o zásadne neželanú vlastnosť, ktorú však možno vďaka profesionálnym skríningovým metódam odhaliť. Opodstatnenosť overovania informácií potvrdzujú aj štatistiky: asi 21 % uchádzačov zveličuje svoje skúsenosti a 12 % klame o svojom vzdelaní. A čo je najhoršie, až 43 % firiem počas prijímania zamestnancov nevykonalo nijaký Background Check!


Martin Krekáč
Chairman & Founding Partner Jenewein Group
LinkedIn
www.headhunter.sk
www.scaut.com