Jenewein

Jenewein Group je prémiovou Strategic Management Consulting spoločnosťou, ktorá pomáha organizáciám i jednotlivcom pri definovaní a realizovaní strategickej vízie.


Je integrujúcou platformou pre pôsobenie poradenských spoločností zameraných na Executive Search & Leadership Consulting (Amrop) a Public Affairs & Government Relations (Fipra).

Vlastnú expertnosť umocňujeme cez Business Innovation Network, ktorá využíva synergiu špičkových odborníkov z rôznych odborov.

Články & štúdie

Customer Experience 2017: Retail Executives Deliver Their Verdict

18.4.2017

Few dispute the competitive value of a great customer experience (CE). And yet, how are retail executives experiencing the organizational journey to excellence? Amrop surveyed a handpicked group of senior retail executives from 25 countries. Their responses reveal a gap between understanding the strategic importance of optimizing customer experience, and leading the shift.


Leadership: Personal Governance – 6 (Personal Development)

12.4.2017

Good Personal Governance incites lifelong personal development, or éducation permanente. This is a dynamic journey, linked to our personality development, aptitude for reflection, coping strategies, the way we communicate and interact, our ethics – and beyond. And managers must be shining examples.


BLOG: Skúste to, nech máte o mesiac čo oslavovať

Martin Krekáč, Amrop Founding Partner & Chairman Jenewein Group
1.4.2017

Prvý apríl je od roku 1996 (okrem iného :-)) Medzinárodným dňom zábavy v práci – podnet na jeho vyhlásenie dala americká organizácia Playfair. Cieľom tohto dňa je priniesť hravý prístup do práce, a tak zvýšiť povedomie o jeho význame a nezastupiteľnom mieste. Dávka humoru a zábavy totiž pozitívne ovplyvňuje nielen výkonnosť a produktivitu zamestnancov, ale aj ich zdravie a tvorivosť. Inšpirujte sa blogom Martina Krekáča, Amrop Founding Partnera & Chairmana Jenewein Group.


Return on Character Pays Off

25.3.2017

Leadership takes opinions, attitude, integrity. Why many 45+ leaders step out (when they can), and many younger people don’t step up (or want to). More you can read in an interview by Karin Bauer (Der Standard, Austria) with Günther Tengel, Managing Partner of Amrop Jenewein in Austria.


BLOG: Ako znásobiť firemný mozgový potenciál

Igor Šulík, Managing Partner, Amrop Slovakia
17.3.2017

Tohtoročný 11. marec sa po devätnásty raz stal Európskym dňom mozgu. Týždeň od nasledujúceho pondelka zase vyhlásili za tzv. Brain Awareness Week. Zaoberať sa mozgom, jeho fungovaním a najmä snahou maximálne využiť neraz hlboko skrytý a nepoznaný potenciál, je však nielen aktuálnou, ale vzhľadom na neustále sa meniaci svet aj dôležitou témou.


BLOG: Ako si vybrať dokonalého headhuntera?

Lucia Nacíková, Consultant, Amrop Slovakia
17.2.2017

V jednom z článkov sa Trend venoval vyhľadávaniu a výberu ľudí na voľné pracovné miesta. Autor o. i. spomenul aj prácu personálnych agentúr, resp. spoločností, na ktorých margo skonštatoval, že sa „snažia byť veľmi rýchle, lebo ak nezoženú kandidáta oni, zoženie ho ich konkurencia. Výber je potom príliš povrchný, čo však zamestnávateľov ani veľmi netrápi, pretože rýchle dodanie kandidátov na obsadzované pozície im obvykle plne vyhovuje“. Ako to vníma Lucia Nacíková, konzultantka v Amrope?


From Disruption to Daylight: How leaders are travelling the digital change curve

13.1.2017

The journey to digital, from the way you’ve always worked, to the way everyone else is beginning to work, can be viscerally shocking. The digital path leads senior executives through denial, anger, bargaining, depression, to acceptance.


Boards: Are You Sitting Comfortably?

7.1.2017

In many countries, the role of the Chair is evolving. In all organizations, it is vital. Today there’s no shortage of prescriptions. But behind the guidelines, the task is filled with challenges. Amrop's Global Board Practice uncovers nine of them.