• Líderské postavenie

  Jenewein Group spoločnosti poskytujú komplexné
  služby v troch hlavných poradenských oblastiach.

  Viac >>
 • Orientácia na klienta

  Jenewein Group spoločnosti spájajú svoje sily na dosiahnutie jedinečných kombinácií pre klientov.

  Viac >>
 • Inovatívne myslenie

  Jenewein Group a jej spoločnosti nepoznajú limity
  a vďaka sieti špičkových odborníkov dokážu vyhovieť akýmkoľvek výzvam.

  Viac >>
 • Globálny dosah

  Jenewein Group spája renomované značky, ktoré sú súčasťou líderských globálnych sietí a medzinárodných organizácií.

  Viac >>

Jenewein Group je prémiovou Strategic Management Consulting spoločnosťou, ktorá pomáha organizáciám i jednotlivcom pri definovaní a realizovaní strategickej vízie.


Je integrujúcou platformou pre pôsobenie poradenských spoločností zameraných na Executive Search & Leadership Consulting (Amrop) a Public Affairs & Government Relations (Fipra).

Vlastnú expertnosť umocňujeme cez Business Innovation Network, ktorá využíva synergiu špičkových odborníkov z rôznych odborov.

Články & štúdie

BLOG: Kedy je big boss naozaj big

Liana Abaffyová, Consultant, Amrop Slovakia
15.6.2018

Liana Abaffyová, konzultantka v Amrope, svoj ostatný blog začína spomienkou na istého čínskeho miliardára, ktorý zobral takmer 6 400 svojich zamestnancov na výlet do Paríža a na Azúrové pobrežie. Autor článku, ktorý tento príbeh opísal, ho okamžite tituloval ako najlepšieho šéfa na svete. Liana to však vidí inak – a nielen preto, že počas kariéry sa jej viackrát stalo, že oslovení kandidáti odmietli komunikovať o nových kariérnych výzvach práve pre dobré vzťahy so šéfom. Takže – od akého šéfa zamestnanci neodchádzajú?


BLOG: Keď väčší výber môže priniesť menší úžitok

Mario Fondati, Managing Client Partner, Amrop Slovakia
28.5.2018

Náš zákazník, náš pán. Známa to zásada, ktorou sa preslávil geniálny podnikateľ Tomáš Baťa. Veľa obchodníkov je skutočne ochotných urobiť pre spokojnosť zákazníka maximum. No a my, klienti, sme si na tento komfort zvykli – tak sa začína najnovší blog Maria Fondatiho. Prečítajte si, ako Amrop vníma svoju rolu poskytovateľa služby pre svojich klientov. Pretože niekedy menej môže byť viac...


BLOG: Takéto príbehy máme v Amrope veľmi radi

Marek Hradílek, Client Partner, Amrop Slovakia
15.5.2018

Poriadne vyvetranie hlavy počas dovolenky má – okrem iného – jednu veľkú výhodu – začnú sa vám do nej sypať netradičné nápady. V podobnej situácii sa pred časom ocitol aj managing partner jednej poradenskej spoločnosti, ktorý počas cestovania po svete rozpoznal zaujímavú obchodnú príležitosť... Celý príbeh hľadania a úspešného nájdenia nového CEO pre tento projekt vo svojom blogu opisuje Marek Hradílek, Client Partner v Amrope.


BLOG: Vďaka za všetkých inšpiratívnych učiteľov

Mario Fondati, Managing Client Partner, Amrop Slovakia
11.4.2018

Prvotným impulzom, ktorý Maria Fondatiho, Managing Client Partnera v Amrope, inšpiroval k zamysleniu, bol 28. marec – Deň učiteľov. Výsledkom je ďalší z našich blogov. Autor sa od veľkonočných sviatkov cez knihy a spomienky na školské roky dostal k úvahám o potrebe celoživotného vzdelávania. A v súvislosti s medzinárodným sviatkom učiteľov vzdal hold a úctu tým, ktorí svoju prácu berú poctivo, s vášňou a plnou zodpovednosťou.


Štúdia rodinného podnikania na Slovensku

10.4.2018

Aj Mario Fondati, Managing Client Partner a Family Business Practice Leader v Amrope, patrí do okruhu spolupracovníkov, ktorí prispeli k zrodu Štúdie rodinného podnikania na Slovensku. Štúdiu zostavila Slovak Business Agency a jej obsah tvorí nielen historický prehľad a priblíženie situácie v rodinnom podnikaní predovšetkým v krajinách EÚ, ale aj výsledky reprezentatívneho prieskumu medzi 364 rodinnými podnikmi na Slovensku. Záverečná analýza môže slúžiť ako dobrá indikácia hlavných problémov v rodinnom podnikaní na Slovensku a ako základ vytvorenia schémy podpory na zabezpečenie ďalšieho rozvoja rodinných podnikov.


Amrop, vacatuner a iné novinky

29.3.2018

V Amrope máme zopár noviniek, o ktoré sa radi podelíme so širším publikom. Po koncoročnom potvrdení úspešnosti konceptu strategického prístupu k získavaniu ľudí a rozšírení partnerského tímu o dvoch nových členov sme aj v prvom štvrťroku roku 2018 dosiahli zopár zaznamenania hodných úspechov. Prečítajte si o niektorých z nich v prvom tohtoročnom občasníku od Amropu.


Múdre rozhodovanie – krok k trvalo udržateľnému úspechu

23.3.2018

Vrcholovým manažérom chýba príležitosť na riadenie udržateľného úspechu. Okrem toho sú ich chybné rozhodnutia potenciálnym ohrozením organizácií, ktoré riadia. Aj toto sú závery globálnej Amrop štúdie Múdre rozhodovanie – krok k trvalo udržateľnému úspechu. Dobré rozhodnutia sa stávajú múdrymi, keď o. i. holistickým spôsobom adresujú náročné sociálno-etické dilemy biznisu. Prieskum medzi vedúcimi pracovníkmi na C úrovni z celého sveta ukázal, že takmer tri štvrtiny (71 %) opýtaných museli počas posledných rokov prijať profesionálne rozhodnutie, ktoré bolo v rozpore s ich vlastnými etickými princípmi. Cieľom štúdie bolo zistiť, do akej miery vrcholoví manažéri vo svojich organizáciách pracujú s „múdrym rozhodovaním".


Executive Placement: Amrop pomohol nájsť nového CEO pre vacatuner

22.3.2018

Poriadne vyvetranie hlavy počas dovolenky má jednu veľkú výhodu – začnú sa vám do nej sypať netradičné nápady. V podobnej situácii sa pred časom ocitol aj managing partner spoločnosti nebotra consulting, ktorý počas častého cestovania po svete rozpoznal zaujímavú obchodnú príležitosť. Nájsť pre tento rodiaci sa projekt vhodného človeka bolo pre Amrop výzvou, presne takou, s akou pre klientov radi pracujeme...


BLOG: V zdravotníctve to headhunteri nemajú ľahké

Liana Abaffyová, Consultant, Amrop Slovakia
20.3.2018

Liana Abaffyová, konzultantka v Amrope pracuje v Executive Search takmer desaťročie. Počas posledných rokov je to podľa jej slov oveľa, oveľa náročnejší biznis, avšak zároveň je výrazne kreatívnejší, dynamickejší a rôznorodejší. „A z toho sa úprimne teším, to ma na tom baví, pretože klienti nás oslovujú s čoraz zaujímavejšími zadaniami...“, napísala vo svojom novom blogu, v ktorom zároveň opísala jedno z nich z oblasti zdravotníctva s viac ako vynikajúcim výsledkom.


Are boards ready for digital disruption? Digitization on boards 2nd edition

5.3.2018

The pressures surrounding digital disruption and security are intensifying. And the digitization debate is gathering pace. Yet when it comes to exactly how organizations are addressing digitization, the picture remains fragmented and multiple questions surround its role. In the 2nd half of 2016, Amrop mapped the digital competencies of 300 boards (top 20 stock-listed companies in 15 countries in Europe, plus the US). We looked at the profiles of 3,342 board members. We supplement our analysis with interviews conducted during 2016 and 2017 with board members of listed organizations.