• Líderské postavenie

  Jenewein Group spoločnosti poskytujú komplexné
  služby v troch hlavných poradenských oblastiach.

  Viac >>
 • Orientácia na klienta

  Jenewein Group spoločnosti spájajú svoje sily na dosiahnutie jedinečných kombinácií pre klientov.

  Viac >>
 • Inovatívne myslenie

  Jenewein Group a jej spoločnosti nepoznajú limity
  a vďaka sieti špičkových odborníkov dokážu vyhovieť akýmkoľvek výzvam.

  Viac >>
 • Globálny dosah

  Jenewein Group spája renomované značky, ktoré sú súčasťou líderských globálnych sietí a medzinárodných organizácií.

  Viac >>

Jenewein Group je prémiovou Strategic Management Consulting spoločnosťou, ktorá pomáha organizáciám i jednotlivcom pri definovaní a realizovaní strategickej vízie.


Je integrujúcou platformou pre pôsobenie poradenských spoločností zameraných na Executive Search & Leadership Consulting (Amrop) a Public Affairs & Government Relations (Fipra).

Vlastnú expertnosť umocňujeme cez Business Innovation Network, ktorá využíva synergiu špičkových odborníkov z rôznych odborov.

Články & štúdie

BLOG: Techupdate – prečo doma áno a v práci nie?

Marek Hradílek, Manager, Amrop Slovakia
18.10.2017

Vývoj technológií nám má v pracovnom prostredí pomáhať zvládať nové úlohy a projekty efektívnejšie, rýchlejšie a kvalitnejšie – taký je súčasný status quo. Vo väčšine prípadov zaostávania v implementácii horúcich noviniek nie sú zamestnanci tí, ktorí bránia modernizácii. Podniková kultúra je skôr brzdou technologických inovácií... alebo podnetom na zamyslenie? Prečítajte si blog Mareka Hradílka.


When Talent and Business Strategies Align

16.10.2017

When companies complain that they can’t find enough good people, the cause is most likely to be deep-rooted and centered on a misalignment between the strategic goals of the business and the efforts of the company’s talent acquisition professionals. In this article, Amrop outline the approach it took as talent acquisition leaders at Pfizer and offer some ideas that companies can implement right away.


BLOG: Anjel strážny lobistom

Martin Krekáč, Amrop Founding Partner & Chairman Jenewein Group
27.9.2017

O fungovaní sveta má každý človek svoju vlastnú predstavu. Teda, väčšina ľudí určite, pričom pravdou zároveň je, že v hrubých rámcoch sa mnohé idey prelínajú. Napriek tomu je vesmírna paleta neobyčajne široká a pestrá... Prečítajte si, kam ďalej sa v tejto úvahe dostal chairman Jenewein Group Martin Krekáč.


BLOG: Nalaďme naše myslenie pozitívne

Mario Fondati, Partner, Amrop Slovakia
13.9.2017

Trinásty september je svetový Deň pozitívneho myslenia. Prečítajte si náš nový blog a prelaďte vaše myšlienkové vzorce a nastavenie sivej kôry od výhovoriek, prečo sa veci nedajú, k hľadaniu spôsobu, ako sa dajú. Mario Fondati píše aj o tom, ako odhaľovať v ľuďoch a životných situáciách pozitíva, nie katastrofy. Odteraz nech je pohár už iba poloplný, nie poloprázdny.


BLOG: Sebareflexia

Lucia Nacíková, Consultant, Amrop Slovakia
18.8.2017

Definícia hovorí, že sebareflexia je reflexia zameraná na toho, kto ju vykonáva; uvažovanie nad sebou samým. Tak by sa presne dalo opísať aj to, čím som si nedávno prešla ja sama. Absolvovala som totiž testovanie prostredníctvom modelu i4 Neuroleader (Amrop ho s úspechom využíva pre klientov, a tak je jasné, že sme si ho najprv overili sami na sebe) a následný „debrief“ týkajúci sa výsledkov... Prečítajte si, čo najviac prekvapilo konzultantku Luciu Nacíkovú, autorku ďalšieho blogu od Amropu.


BLOG: Nečinnosť je vynikajúca činnosť

Kristína Panušková, Office & Happiness Manager, Jenewein Group
10.8.2017

Podľa mnohých ľudí aj čas strávený pri pozeraní televízie má byť strávený efektívne, a teda mal by byť spojený s nejakou (domácou) prácou. Za každých okolností niečo robiť. Načo? Lebo čas sú peniaze? Vo svete biznisu je to jasné, ale čo robiť v osobnom živote? Navyše, keď 10. august je medzinárodný Záhaľčivý deň alebo Deň leňošenia. Prečítajte si skvelý blog, ktorý napísala Kristína Panušková, Office & Happiness Manager Jenewein Group.


BLOG: YOLO

Michal Lukáč, Manager, Amrop Slovakia
20.7.2017

You Only Live Once. Tento výraz už síce má zopár rokov, stále je vraj heslom dnešnej mladej generácie. Výstižné. Teda, ak to neznamená žiť ako utrhnutý z reťaze. Veď je azda jasné, ako to myslím. Aj keď nedávno som s kamarátmi zažil skvelú pánsku jazdu a tiež tak trochu v zmysle YOLO. O tom však možno inokedy, stálo by to za samostatný príspevok... Zaujíma vás pokračovanie? Čítajte blog Michala Lukáča.


Leadership: Wising Up – Smart Decisions or Sustainable Decisions?

11.7.2017

Today’s ethical, ecological and societal challenges call for executives who are not just accomplished and smart, but wise. Smart leaders become wise when they address and resolve the dilemmas of modern business in a holistic way. Hiring organizations should select leaders who not only create and capture economic value, but who create a more sustainable – and legitimate – organization.


BLOG: Cyril a Metod – čo majú spoločné s vorkoholikmi

Martin Partl, Consultant, Amrop Slovakia
5.7.2017

Svätý Cyril a Metod. V dnešnej terminológii by sme slávnych solúnskych bratov mohli nazvať projektoví manažéri, ktorí ako expati prišli na Veľkú Moravu. Ich úlohou bol celý rad procesov change managementu v spoločnosti. Často museli pracovať dňom i nocou, aby ľudia zmenu prijali, aby vedenie bolo spokojné a aby naplnili ciele a očakávania, ktoré dostali z centrály od vtedajšieho CEO Michala III.


BLOG: Antropológ v každom z nás

Katarína Polakovičová, Research Consultant, Amrop Slovakia
30.6.2017

Katarína Polakovičová, Research Consultant v Amrope, ako absolventka štúdia antropológie veľmi dobre vie, že antropológovia sú viac ako ktokoľvek iný pripravení spochybňovať nadobudnuté vedomosti a prichádzať s alternatívnymi spôsobmi riešenia. Teší sa, že v Amrope našla svoje miesto, nakoľko v našom tíme majú iné pohľady a inovácie svoj priestor a v každodennom fungovaní sú viac ako žiadané. Prečítajte si, prečo by každý (nielen v HR) mal mať v sebe kus antropológa.