• Líderské postavenie

  Jenewein Group spoločnosti poskytujú komplexné
  služby v troch hlavných poradenských oblastiach.

  Viac >>
 • Orientácia na klienta

  Jenewein Group spoločnosti spájajú svoje sily na dosiahnutie jedinečných kombinácií pre klientov.

  Viac >>
 • Inovatívne myslenie

  Jenewein Group a jej spoločnosti nepoznajú limity
  a vďaka sieti špičkových odborníkov dokážu vyhovieť akýmkoľvek výzvam.

  Viac >>
 • Globálny dosah

  Jenewein Group spája renomované značky, ktoré sú súčasťou líderských globálnych sietí a medzinárodných organizácií.

  Viac >>

Jenewein Group je prémiovou Strategic Management Consulting spoločnosťou, ktorá pomáha organizáciám i jednotlivcom pri definovaní a realizovaní strategickej vízie.


Je integrujúcou platformou pre pôsobenie poradenských spoločností zameraných na Executive Search & Leadership Consulting (Amrop) a Public Affairs & Government Relations (Fipra).

Vlastnú expertnosť umocňujeme cez Business Innovation Network, ktorá využíva synergiu špičkových odborníkov z rôznych odborov.

Články & štúdie

BLOG: O ľudí sa firmy občas musia aj pobiť

Katarína Polakovičová, Research Consultant, Amrop Slovakia
26.11.2018

Zamestnávatelia to majú na dnešnom trhu práce v porovnaní s nedávnou minulosťou ľahšie i ťažšie zároveň. To druhé najmä preto, že ich potenciálni zamestnanci majú oveľa väčšie možnosti ako v uplynulých rokoch. Aké to sú a ako by sa k tomu mali zamestnávatelia postaviť? Prečítajte si blog Kataríny Polakovičovej, rešeršnej konzultantky v Amrope.


BLOG: Dôležitosť prvého dojmu sa nemení, forma však zásadne áno

Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner, Amrop Slovakia
9.10.2018

Podľa prieskumov si človek vytvorí prvý dojem o inej osobe počas prvých siedmich sekúnd. O význame zanechania pozitívnej pečate pri uchádzaní sa o voľné či nové pracovné miesto sa hovorí i píše dlhé roky. Pri obsadzovaní mnohých pozícií je totiž pri rozhodovaní o najvhodnejšom kandidátovi osobnostná charakteristika, ktorá sa o. i. prejavuje aj tým, že uchádzač je schopný zanechať skvelý prvý dojem, rovnako významným (v prípade vyrovnaného skóre niekedy až rozhodujúcim) kritériom ako odbornosť a skúsenosť. Viac sa dozviete v blogu Ladislavy Molnárovej.


BLOG: Prečo beháme a prečo pomáhame deťom

Mario Fondati, Managing Client Partner, Amrop Slovakia
5.9.2018

V nepokoji z toho, ako čas neuveriteľne letí, ma dokáže upokojiť pravidelnosť, s akou prichádzajú jednotlivé ročné obdobia, sviatky či výročia. Jednou z týchto kotiev je celkom určite začiatok školského roka… Týmito vetami otvára svoj aktuálny blog Mario Fondati, Managing Client Partner v Amrope. Keďže Mario je zároveň koordinátorom iniciatívy Firmy deťom. ĎAKUJEME!, nemožno sa čudovať, že pomerne rýchlo prešiel k tomu, čo predovšetkým začiatok septembra znamená pre nás. A prečo je tiež spojený s deťmi…


S digitálnym životopisom sa nijaký talent nestratí

2.8.2018

Zostaviť ten správny tím a prispôsobiť sa novým technologickým trendom je dnes pre úspešné podnikanie priam nevyhnutnosťou. V tomto smere digitálny životopis predstavuje budúcnosť HR manažmentu. Okrem toho, že dokáže odhaliť aj skrytý talent a potenciál predovšetkým mladých ľudí, výrazne vám ušetrí čas.


BLOG: Cestou za poznaním

Dávid Bielik, Account Executive, Fipra Slovakia
1.8.2018

Leto je prirodzeným obdobím, v ktorom sa do popredia dostáva čas na dovolenkový oddych. Výber tej správnej destinácie je do značnej miery individuálnou preferenciou cestovateľa. Práve táto voľba odráža jeho motiváciu, akým spôsobom a kde túži stráviť niekoľko dní voľna. Dnes už nie je problém vybrať sa do rôznych kútov sveta – kde je vôľa, tam je cesta. Nuž, a ako to už býva, niektoré cesty vedú aj za poznaním... Tak isto ako tá, ktorú vo svojom blogu opísal Dávid Bielik, Account Executive z poradenskej spoločnosti Fipra.


Executive Placement: Amrop pomohol nájsť riaditeľku pre strategickú komunikáciu a darcovstvo pre OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors

31.7.2018

Mať za kolegov viac ako šesťdesiat klaunov – to už je niečo! Na prvý pohľad sa môže zdať, že nájsť do takéhoto tímu nového človeka nebude nič zložité. Ako to už v živote býva (a v tom pracovnom to platí viacnásobne), opak je pravdou. Amrop to však zvládol a má za sebou projekt, ktorého cieľom bolo obsadiť pozíciu riaditeľky pre strategickú komunikáciu a darcovstvo pre OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors.


BLOG: Letný oddych môže byť aj veľká drina

Martin Krekáč, Amrop Founding Partner & Chairman Jenewein Group
12.7.2018

Čo už môže byť jednoduchšie než zbaliť pár tričiek, krátkych nohavíc, plaviek a slnečné okuliare a poddať sa letnému leňošeniu... Avšak ľuďom počas roka až po uši ponoreným vo víre pracovných povinností a termínov odchod na dovolenku a najmä preladenie na oddychový režim môže spôsobiť väčšie či menšie problémy. Jednoducho: aj oddychovať treba vedieť. Prečítajte si niekoľko tipov od Martina Krekáča, chairmana Jenewein Group.


BLOG: Onboarding alebo vitajte na palube!

Lucie Országhová, Research Consultant, Amrop Slovakia
29.6.2018

Takmer každý, kto opustil školské lavice, na vlastnej koži zažil nástup do nového zamestnania. Vzrušenie z nepoznaného, lákavé výzvy, očakávania, napätie či nebodaj aj stres... S týmito alebo podobnými pocitmi sa určite stretli alebo ešte len stretnú aj stovky absolventov, ktorí v týchto dňoch zavŕšili štúdium a po kratších či dlhších posledných prázdninách nastúpia do práce. Psychológovia tieto životné kroky považujú za kritické a záťažové, preto by zamestnávatelia nemali príchod nových ľudí na palubu podceniť. Prečítajte si, čo si o tom myslí Lucie Országhová z Amropu.


BLOG: Kedy je big boss naozaj big

Liana Abaffyová, Consultant, Amrop Slovakia
15.6.2018

Liana Abaffyová, konzultantka v Amrope, svoj ostatný blog začína spomienkou na istého čínskeho miliardára, ktorý zobral takmer 6 400 svojich zamestnancov na výlet do Paríža a na Azúrové pobrežie. Autor článku, ktorý tento príbeh opísal, ho okamžite tituloval ako najlepšieho šéfa na svete. Liana to však vidí inak – a nielen preto, že počas kariéry sa jej viackrát stalo, že oslovení kandidáti odmietli komunikovať o nových kariérnych výzvach práve pre dobré vzťahy so šéfom. Takže – od akého šéfa zamestnanci neodchádzajú?


BLOG: Keď väčší výber môže priniesť menší úžitok

Mario Fondati, Managing Client Partner, Amrop Slovakia
28.5.2018

Náš zákazník, náš pán. Známa to zásada, ktorou sa preslávil geniálny podnikateľ Tomáš Baťa. Veľa obchodníkov je skutočne ochotných urobiť pre spokojnosť zákazníka maximum. No a my, klienti, sme si na tento komfort zvykli – tak sa začína najnovší blog Maria Fondatiho. Prečítajte si, ako Amrop vníma svoju rolu poskytovateľa služby pre svojich klientov. Pretože niekedy menej môže byť viac...