• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

  Read more >>
 • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

  Read more >>
 • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

  Read more >>
 • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

  Read more >>


Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

Sme prémiovou česko-slovenskou poradenskou skupinou so silnou väzbou na Rakúsko. V rozpätí viac ako 30 rokov sme sa rozrástli na jeden z najznámejších a najčastejšie odporúčaných stredoeurópskych butikov s globálnym dosahom poskytujúcich na jednom mieste (one-stop-shop consultancy) komplexné služby strategického líderstva, manažmentu a verejných politík.

Naše poradenské tímy sú aktívne v rámci globálnych partnerstiev a networkov, vďaka čomu dokážeme držať prst na pulze najnovšieho vývoja a v kombinácii s inovatívnymi prístupmi ponúknuť osvedčené riešenia v stredoeurópskom regióne i mimo neho.

Medzi našich klientov patria medzinárodné spoločnosti, české i slovenské firmy, investori, privátne holdingy, rodinné podniky, ale aj verejný a neziskový sektor. Naše poradenské tímy sa usilujú o vytváranie obojstranne výhodných partnerstiev a budovanie dlhodobých vzťahov.

Viac >>

Články & Štúdie

BLOG: Som za prirodzenosť aj v ženskej kariére

Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner, Jenewein Group
8.3.2024

Martin Krekáč, chairman a zakladajúci partner Jenewein Group počas svojej dlhoročnej profesijnej kariéry osobného poradcu v strategických otázkach a uznávaného odborníka na personálne politiky a rodinné podnikanie pri príležitosti medzinárodného sviatku žien písal i rozprával na tému ženskej kariéry viac ako dosť. V aktuálnom blogu zverejnenom presne 8. marca píše aj o tom, ako to videl v minulosti a čo sa na jeho postoji a vnímaní za takmer 35 rokov (ne)zmenilo.


BLOG: Kedy svet spoznal prvých Executive Search poradcov

Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner, Jenewein Group
22.2.2024

Martin Krekáč, chairman a zakladajúci partner Jenewein Group sa v čerstvom blogu obzrel ďaleko do histórie. Jeho pohľad siaha do čias druhej priemyselnej revolúcie, keď sa zrodilo Executive Search. Dodnes je jedným z najefektívnejších nástrojov na identifikáciu a získavanie talentov a lídrov. Poradenské spoločnosti poskytujúce túto službu v súlade s najvyššími medzinárodnými štandardmi a etickými princípmi pokračujú v partnerstve so svojimi klientmi, aby pri nich stáli pri riešení najnaliehavejších potrieb. Len tak sa môžu pripraviť na budúcnosť a nové výzvy.


Rethinking The Food System

Dávid Bielik, Account Executive, Fipra Slovakia
24.1.2024

The food system has been successful in meeting its ambitions to provide safe, high quality and nutritious food. It nevertheless requires a major transformation to fully address the economic, social and environmental aspects need to achieve a sustainable and resilient future. So does the perception of how we produce, process, transport and consume our food. Read more about this topic in the article of Dávid Bielik, Account Manager at Fipra Slovakia, written for the Connection – the official magazine of AmCham Slovakia.


BLOG: Musí byť úspešný človek automaticky šťastný?

Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner, Jenewein Group
15.1.2024

Martin Krekáč, chairman a zakladajúci partner Jenewein Group sa v prvom z tohoročných blogov venuje líderstvu v kontexte úspechu a šťastia. V dokumentárnom seriáli o živote Robbieho Williamsa z dielne Netflixu totiž o. i. odznela zaujímavá veta, ktorú hviezde britského popu v čase poklesu jeho psychickej kondície tvrdilo okolie. KEĎ SI ÚSPEŠNÝ, NEMÔŽEŠ BYŤ SMUTNÝ. Tento filmový príbeh týmto umocnil dôležitosť témy duševného zdravia. Problematiky, ktorá sa týka nielen ľudí zo showbusinessu, ale napríklad majiteľov firiem či vrcholových manažérov, ktorých okolie väčšinou automaticky vníma ako úspešných, a teda spokojných a šťastných. Je to však vždy tak?