• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

  Read more >>
 • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

  Read more >>
 • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

  Read more >>
 • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

  Read more >>

Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

We are a premier Czech-Slovak consulting group with strong ties to Austria. Over the past 30 years, we have become one of the best-known and most frequently recommended one-stop-shop Central European boutique consultancies with global reach delivering complex Strategic Leadership, Management and Public Policy services.

Through our consulting teams active within global partnerships and networks we manage to keep a finger on the pulse of latest developments and thus offer proven experience combined with innovative expertise in and beyond the central European region.

We have many clients including international companies, Czech and Slovak companies, investors, private holdings, family businesses, as well as the public and non-profit sector. Our consulting teams are committed to creating mutually beneficial partnerships and building long-term relationships.

Read more >>

Articles & Studies

BLOG: Musí byť úspešný človek automaticky šťastný?

Som fanúšikom Robbieho Williamsa, môj okruh priateľov a známych to o mne dobre vie. V pomerne čerstvom dokumentárnom seriáli z dielne Netflixu ma okrem iného zaujala veta, ktorú hviezde britského popu v čase poklesu jeho psychickej kondície tvrdilo okolie. KEĎ SI ÚSPEŠNÝ, NEMÔŽEŠ BYŤ SMUTNÝ. Tento zaujímavý a nesporne obdivuhodný filmový príbeh týmto umocnil dôležitosť témy duševného zdravia. Problematiky, ktorá sa týka nielen ľudí zo showbusinessu, ale napríklad majiteľov firiem či vrcholových manažérov, ktorých okolie väčšinou automaticky vníma ako úspešných, a teda spokojných a šťastných. Je to však vždy tak?

Často sa vraví, že najlepší lídri sú takí, ktorí uprednostňujú firemné záujmy pred svojimi vlastnými – pre spoločné dobro sú ochotní priniesť väčšie či menšie obety. Avšak neznie to zvláštne? Keď sa človek obetuje, zvyčajne pocíti stratu. Vzdanie sa niečoho následne vyvoláva zvýšené očakávania. A ak sa tie nenaplnia, až na pár výnimiek prichádza sklamanie. A to má ďaleko od šťastia...

Súhlasím s Rajeevom Peshawaria, zakladajúcim prezidentom spoločnosti Leadership Energy Consulting v Seattle, ktorý napísal, že skutoční lídri neprinášajú obety. Robia LEN voľby. A preto je dôležité pochopiť, čo pre nás šťastie skutočne znamená a podľa toho si usporiadať život. Nečakať, že šťastie príde až s lepšou prácou, veľkým balíkom peňazí či vysokou pozíciou. Je to jednoduchšie: nachádza sa v nás. V ujasnení hodnôt, ktorým veríme, a v smerovaní vlastného života v súlade s týmito hodnotami. Ľudia, ktorí vo svojej práci nachádzajú zmysel, sú najšťastnejší. A zároveň sú aj najlepšími lídrami, pretože tvrdo pracujú na tom, čo si sami zvolili.

Človek, ktorý spoznal a pochopil svoje najdôležitejšie hodnoty a vytvoril si cieľ založený na týchto hodnotách, nemá ani problém s hľadaním rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom. Skutoční lídri totiž robia rozhodnutia, nie sú obeťami. Svoje šťastie čerpajú zo sledovania zmysluplného cieľa, nielen z honby za mocou, postavením alebo bohatstvom. Ak si človek prizná, že práca je jeho životnou prioritou, venovanie sa tejto vášni ho naplní nesmiernym šťastím a hlbokým pocitom vďačnosti. Automaticky sa potom snaží byť aj lepším manželom, rodičom, kolegom, priateľom, členom komunity, atď. Ako zdôraznil Rajeev Peshawaria, nepociťuje nijaký rozdiel medzi prácou a súkromím, lebo sú jedna a tá istá vec.


Martin Krekáč
Chairman & Founding Partner Jenewein Group
LinkedIn
www.headhunter.sk