• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

  Read more >>
 • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

  Read more >>
 • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

  Read more >>
 • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

  Read more >>

Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

We are a premier Czech-Slovak consulting group with strong ties to Austria. Over the past 30 years, we have become one of the best-known and most frequently recommended one-stop-shop Central European boutique consultancies with global reach delivering complex Strategic Leadership, Management and Public Policy services.

Through our consulting teams active within global partnerships and networks we manage to keep a finger on the pulse of latest developments and thus offer proven experience combined with innovative expertise in and beyond the central European region.

We have many clients including international companies, Czech and Slovak companies, investors, private holdings, family businesses, as well as the public and non-profit sector. Our consulting teams are committed to creating mutually beneficial partnerships and building long-term relationships.

Read more >>

Articles & Studies

BLOG: Som za prirodzenosť aj v ženskej kariére

Za tie roky som pri príležitosti medzinárodného sviatku žien písal i hovoril na tému ženskej kariéry viac ako dosť. Ako som to videl a čo sa za takmer 35 rokov zmenilo?

Ešte vždy platí, že na ľudí nehľadím cez optiku veku, farby pleti či pohlavia. Pravidlá spoločenskej etikety, v ktorých som vyrástol, cítim ako prirodzené, no pri práci dôveryhodného poradcu sú ženy a muži pre mňa rovnocennou množinou kandidátov.

V Executive Search hodnotíme vhodnosť, schopnosť, zručnosť, úspešnosť, osobnosť, pravdivosť... Pri profesionálnom prístupe sa na CEO pozíciu hľadá správny kandidát alebo kandidátka, neuprednostňuje sa pohlavie.

Naozaj som sa ešte nestretol s tým, že ak kandidátka disponovala požadovanými schopnosťami, zručnosťami a vlastnosťami na top manažérsku pozíciu, že by neuspela len preto, že je žena.

Často je to skôr naopak. Ak sa na scéne objaví kandidátka s vysokou ambíciou a kvalitou a predostrie svoj záujem, headhunteri po nej siahnu.

Rovnako poznám stovky top manažérok úspešných spoločností, veľa žien, ktoré ako šedé eminencie stoja v pozadí veľkých medzinárodných korporácií alebo sú súčasťou strategických a politických rozhodnutí vo všeobecnosti.

Som za prirodzenú dynamiku, prirodzenú konkurenciu, prirodzený rast – nie som za špeciálne prednosti pri obsadzovaní.

Spoločnosť je vyspelá vtedy, ak uznáva čo najväčší počet neformálnych pravidiel. Ak sa ľudia správajú zodpovedne k sebe a okoliu na základe vlastného presvedčenia.

Želám nielen ženám k svetovému sviatku žien posun v tomto smere k lepšiemu.


Martin Krekáč
Chairman & Founding Partner Jenewein Group
LinkedIn
www.headhunter.sk