• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

  Read more >>
 • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

  Read more >>
 • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

  Read more >>
 • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

  Read more >>


Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

Sme prémiovou česko-slovenskou poradenskou skupinou s globálnym dosahom, ktorá sa v rozpätí viac ako 30 rokov rozrástla na jednu z najznámejších a najčastejšie odporúčaných spoločností poskytujúcich na jednom mieste (one-stop-shop consultancy) komplexné služby strategického líderstva, manažmentu a verejných politík.

Naše poradenské tímy sú aktívne v rámci globálnych partnerstiev a networkov, vďaka čomu dokážeme drža prst na pulze najnovšieho vývoja a v kombinácii s inovatívnymi prístupmi ponúknu osvedčené riešenia v stredoeurópskom regióne i mimo neho.

Medzi našich klientov patria medzinárodné spoločnosti, české i slovenské firmy, investori, privátne holdingy, rodinné podniky, ale aj verejný a neziskový sektor. Naše poradenské tímy sa usilujú o vytváranie obojstranne výhodných partnerstiev a budovanie dlhodobých vzahov.

Viac >>

Udalosti

JENEWEIN GALLERY: FACE 2 FACE I Milan Lukáč

25.9.2023

Ako špeciálny dar i ako spomienku na 30. výročie vzniku skupiny Jenewein Group a spoločností v jej portfóliu akademický sochár Milan Lukáč v roku 2020 vytvoril sériu ručne kolorovaných grafík FACE 2 FACE so štyrmi základnými motívmi. Originálne diela limitovanej kolekcie nápadito spájajú hlavné vizuálne prvky našej firemnej identity s umelcovými motívmi. Pre nás i našich priatežov, partnerov a klientov sa stali vzácnou pripomienkou ďalšieho mížnika na našej časovej osi so začiatkom v roku 1990. Sochár, maliar a vysokoškolský pedagóg Milan Lukáč patrí medzi významných predstavitežov slovenskej výtvarnej scény strednej generácie. Je autorom mnohých monumentálnych diel, pomníkov a pamätníkov. Má za sebou množstvo samostatných i kolektívnych výstav na Slovensku i v zahraničí. Získal Cenu pre mladých sochárov Académie des beaux-arts, Institut de France v Paríži (1985), Cenu Martina Benku (1988), Cenu Paul Louis Weilera (1990), Krištážové krídlo (2022) a ďalšie ocenenia a jeho diela sú zastúpené vo verejných i v súkromných zbierkach na Slovensku i v zahraničí.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

FACE 2 FACE (A)...
FACE 2 FACE (B)...
FACE 2 FACE (C)...
FACE 2 FACE (D)...

 


Týždeň Mariky Gombitovej v Prahe

23.9.2023

V štruktúre klientov Jenewein Group v roku 2022 tvorili 10 % individuálni umelci a športovci a agentúry (Art I Sports Individuals & Agencies). Je viac ako známe, že dlhodobým partnerstvom je aj naša spolupráca so speváčkou a skladatežkou Marikou Gombitovou, DIAMOND MUSIC (SK) a SÁGL Production (CZ). A tak je prirodzené, že sme Mariku podporili nielen pri promovaní exkluzívnych koncertov, ktoré sú naplánované na 16. a 30. január 2024 v pražskej O2 aréne. V utorok 19. septembra 2023 prijala pozvanie na nakrúcanie tolkšou 7 pádů Honzy Dědka vo Švandovom divadle, v stredu 20. septembra sa vo Four Seasons Hotel Prague Marika Gombitová, producent TomᚠSágl a Martin Krekáč stretli so zástupcami médií a o deň neskôr strávili podvečer plavbou na lodi po Vltave, ktorá bola pre Mariku narodeninovým darčekom. Marika Gombitová v Prahe počas celého týždňa okrem oficiálneho stretnutia s novinármi absolvovala celý rad rozhovorov pre najsledovanejšie české i slovenské médiá. Ako vždy vyvolala obrovský záujem a zdôraznila, že Praha má v jej srdci špeciálne miesto. Rovnako ako pre nás, takže dva pražské koncerty budú ideálnou príležitosou aj na naše stretnutia s českými i so slovenskými priatežmi a klientmi. Vstupenky sú k dispozícii na portáloch Ticketmaster.cz a Ticketportal.cz.

Fotogaléria...
Pražský týždeň M. Gombitovej v médiách >>>

 


JENEWEIN GALLERY: Česko-slovenský obraz I Ivan Štora

18.9.2023

Príbeh o dvoch vysokoškolákoch, ktorí sa po Nežnej revolúcii vybrali do Viedne a zazvonili pri dverách Dr. Jeana-Françoisa Jeneweina, je minimálne v našej branži pomerne známy. Tento krok bol zásadný pre založenie československej poradenskej spoločnosti Management Consulting Jenewein s kanceláriami v Prahe a Bratislave (CZ I SK). Jedným zo študentov bol Martin Krekáč, ktorý s vďakou a pokorou oceňuje, že od J.-F. Jeneweina dostal priestor a dôveru, ktoré využil na vybudovanie renomovanej spoločnosti a zvežadenie mena Jenewein v Českej republike a na Slovensku do tej miery, že Jenewein je vnímaná nielen ako medzinárodná, ale aj ako česko-slovenská značka. Z tohto dôvodu je jasné, prečo sa v našej Corporate Identity v rôznych podobách objavuje Praha a Bratislava. Radi sa neustále vraciame k obrazu prepájajúcemu Pražský hrad s Bratislavským hradom. A vo variante rozšírenom o Brusel a Londýn zdobí našu zasadačku. Jeho autorom je grafik Ivan Štora, s ktorým spolupracujeme takmer štvrstoročie. Zaujímavé tiež je, že pri ručnom dokresžovaní okolia ústredných motívov Ivanovi sekundovala jeho talentovaná dcéra.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Česko-slovenský obraz...
4 mestá...

 


JENEWEIN GALLERY: Jenewein Chess Match I Daniel Brunovský

11.9.2023

V roku 2008 sme sa stali generálnym partnerom prestížnej športovo-spoločenskej udalosti – súažného stretnutia šachových tímov slovenských a českých top manažérov Jenewein Chess Match (SK I CZ). Ako nositež inovačných a pionierskych myšlienok sa Jenewein Group rozhodla podpori šach ako hru krážov. Šach ako taký a šachovú filozofiu sme si totiž dávno predtým zvolili za jeden zo základných pilierov a ústredných motívov firemnej identity. Krásu a eleganciu šachovej hry dokonale vystihovala aj sklenená socha, ktorej autorom je šperkár, monumentalista, ilustrátor, keramik, sochár a akademický maliar Daniel Brunovský. S podujatím sa však spája ďalšia významná osobnos – okrem špičkových manažérskych tímov sme do Bratislavy pozvali legendu – v poradí dvanásteho majstra sveta v šachovej histórii a ruského vežmajstra GM Anatolija Karpova. Vyvrcholením akcie boli dve exhibičné partie bleskového šachu, ktoré zahral so slovenským vežmajstrom Sergejom Movsesjanom.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Jenewein Chess Match...

 


JENEWEIN GALLERY: Hlavy a tváre I Svetozár Ilavský

4.9.2023

Prepájanie sveta tvorcov a užívatežov umenia je pre skupinu Jenewein Group typické od vzniku v roku 1990. Niekožko prvých historických mížnikov a významných udalostí sme oslávili spoluprácou s akademickým maliarom a sochárom Svetozárom Ilavským. Jeho limitované série farebných drevených plastík z rokov 1997 a 1998, grafiky Hlava I. a II. z roku 2001 (11. výročie JG) či Víazná jazda z roku 2005 (15. výročie JG) zdobia pracovné či súkromné priestory mnohých našich partnerov a klientov. Spoločný motív – človek v rôznom umeleckom stvárnení ako originálny a jedinečný tvorca myšlienok, nápadov a inovácií je hlavnou komoditou v našom poradenskom biznise. Svetozár Ilavský, ktorý sa okrem mažby, kresby, grafiky a sochy venuje aj tvorbe do architektúry, scénografii a intermediálnym projektom najmä v spojení s elektroakustickou hudbou, je aj autorom sochy Golfista. Toto ocežovo-polystyrénové dielo bolo v roku 2008 symbolom a maskotom celoslovenskej súaže firemných tímov Jenewein Golf Classic. V tom čase nieslo meno Jeana-Françoisa Jeneweina, tvorcu a zakladateža značky Jenewein, ktorý bol nielen úspešným podnikatežom, ale aj vášnivým hráčom golfu. V súčasnosti je socha súčasou umeleckej zbierky Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Tvár (1)...
Tvár (2)...
Hlava...
Víazná jazda...
Golfista...

 


JENEWEIN GALLERY: Srdce pre V. Havla I Bořek Šípek

28.8.2023

V roku 2019 sa pražská kancelária (CZ) Jenewein Group presahovala na Voršilskú ulicu. Ako sme napísali pri tejto príležitosti, v našej histórii sa „spája zmysel pre tradíciu s nadšením pre najnovšie inovácie“. Z toho pramenila obrovská rados a zároveň rešpekt pred naším novým pôsobiskom. Barokový Deymův palác (alebo tiež dům Čabelických ze Soutic či Schwarzenberský palác) je nielen kultúrnou pamiatkou, ale predovšetkým miestom, v ktorom sa písali dejiny a vznikali originálne myšlienky. V priestoroch, do ktorých sme prišli, pôsobil po odchode z Pražského hradu nᚠprvý porevolučný československý prezident Václav Havel. A práve on v nich zanechal nielen odkaz nesmiernej pracovitosti a žudskosti, ale aj niekožko umeleckých artefaktov. Steny zdobili pestrofarebné mažby od Aleša Lamra, o zariadenie interiéru sa postaral slávny architekt a dizajnér Bořek Šípek, Havlov osobný priatež. Pretože rád pracoval so sklom, kanceláriu zdobila sklenená knižnica. A na stĺpe pri vchode hostí vítalo červené srdce – symbol prezidenta Václava Havla.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Srdce pre V. Havla...

 


Marika Gombitová sa stala prvou muzikálovou princeznou

21.8.2023

Kúpele Brusno pravidelne hostia jedinečné a jediné podujatie svojho druhu na Slovensku. Muzikálový festival Jozefa Bednárika si počas predchádzajúcich ročníkov vytvoril kredit hudobného sviatku, počas ktorého sa schádzajú milovníci muzikálových melódií z celej krajiny a zo zahraničia. Na 16. ročníku sa 18. a 19. augusta 2023 zišli viaceré rešpektované osobnosti, ktoré akcii dodávajú punc najvyššej exkluzivity. V slávnostnom programe ako spomienke na život a dielo Jozefa Bednárika, ktorý zomrel pred 10 rokmi, vystúpili umelci ako Daniel Hůlka, Leona Machálková, Mirka Partlová, Ján Gallovič, Sisa Sklovská, Jana Hubinská, Andrea Zimányiová, Michaela Nosková, Ján Greššo, Štefan Skrúcaný, Felix Slováček, Nikol Ďuricová, Marián Labuda ml., Dárius Koči, Tereza Králiková, Kristína Vrecková, Peter Paleček, sprievodná hudba Júliusa Selčana, Petr Jančařík a ďalší. Neopakovatežná atmosféra na Terase muzikálovej slávy vyvrcholila príchodom Mariky Gombitovej, ktorá si ako prekvapenie večera odniesla prestížne ocenenie Prvá československá muzikálová princezná. Vlastnú cenu tvorí minca od Českej mincovne s vygravírovanou podobou Mariky v úlohe Katky v kultovom muzikáli Neberte nám princeznú. Mariku Gombitovú vrúcne prijali nadšené zástupy fanúšikov a obliehali médiá, atmosféra večera bola naozaj vežkolepá. Prepojenia so svetom hudby a umenia dlhodobo patria k našej značke, a tak sme opä raz vďační, že sme mohli by pri tom. Aj toto je Jenewein.

Fotogaléria...

 


JENEWEIN GALLERY: 100 žudí a ich miest I Alan Hyža

21.8.2023

Rozumieme talentu, jedinečnosti i sile osobností. Aj preto sme sa v roku 2015, ktorý bol rokom osláv nášho 25. výročia, odmenili spoluprácou s popredným fotografom Alanom Hyžom. Podporili sme vydanie jeho knihy 100 žudí a ich miest. Ide o kolekciu portrétov stovky významných predstavitežov slovenskej kultúry a ich najmilších miest na Slovensku. S radosou a vďakou sme ju ako vianočný darček venovali nielen stovkám čitatežov, ale aj sebe a našim partnerom. Ako povedal Alan Hyža, do výberu sa dostali žudia, ktorí niečo urobili. Zostala za nimi výrazná stopa, majú hlboký duchovný a žudský rozmer a neosvojili si základné atribúty súčasnosti – gýč, povrchnos a senzáciu. Mnohí z nich sú takmer neznámi a mnohí už nie sú medzi nami, avšak ich prínos pre dnešok a odkaz pre budúcnos je obrovský. Kniha je vzácnym dokumentom zachytávajúcim osobnosti s výrazným vplyvom na súčasnú spoločnos a podobu slovenskej krajiny. Hoci odvtedy do portfólia doma i vo svete oceňovaného fotografa pribudli publikácie Memoria – miznúce Slovensko, SPIŠ – tiene a ozveny či najnovšia Zem, ktorá zostáva, kniha 100 žudí a ich miest má v našej galérii osobité miesto.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

100 žudí a ich miest...
100 žudí a ich miest: Ladislav Ballek...
100 žudí a ich miest: Hont (Líšov)...

 


JENEWEIN GALLERY: Sedem originálov I Rudolf Hausleitner

14.8.2023

Táto séria je základným motívom našej firemnej identity. Prvýkrát sme ju použili v roku 2008 pri novom usporiadaní poradenskej skupiny. Odvtedy je týchto sedem originálnych diel súčasou našej Corporate Identity a ďalších prvkov externej komunikácie vrátane webovej stránky a prezentácie na sociálnych sieach. Kžúčovú rolu zohrala aj v roku 2022 pri zásadnej zmene v nastavení komunikácie značky Jenewein Group ako česko-slovenskej a rodinnej poradenskej značky (SK I CZ I AT). Autorom kresieb je Rudolf Hausleitner – jeden z najtalentovanejších grafických dizajnérov. Vo svojom štúdiu Ante Meridiem, kde pôsobil aj nᚠďalší spolupracovník Milan Šemelák, tvoril identity a vizuály pre množstvo slovenských a zahraničných značiek. Vyznačoval sa nekompromisnosou a úprimnosou, ktorá sa v marketingovom svete len tak nevidí. Bol to človek, ktorý žil a pracoval naplno, vždy šiel na maximum a nikdy neuhol z toho, čomu veril. Sme vďační za túto spoluprácu, ktorá natrvalo určila charakter nášho rukopisu. O to viac, že dielo Rudolfa Hausleitnera sa uzavrelo na jar roku 2012, kedy zomrel vo veku 28 rokov.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Originál (1)...
Originál (2)...
Originál (3)...
Originál (4)...
Originál (5)...
Originál (6)...
Originál (7)...

 


JENEWEIN GALLERY: Karikatúry I Management Consulting Jenewein

7.8.2023

Z časového hžadiska ide asi o najstaršie kresby z našej Jenewein gallery. Boli vytvorené pre rakúsku spoločnos Management Consulting Jenewein, ktorú v roku 1977 spolu s manželkou Ritou založil Jean-François Jenewein postupne s kanceláriami v mnohých krajinách Európy i sveta. Po páde železnej opony v roku 1989 Rakúsko zohralo v rozvoji manažérskeho a personálneho poradenstva vplyvnú úlohu. Jenewein ako jeden z prvých vstúpil na trhy krajín strednej a východnej Európy. Z pohžadu nášho príbehu je dôležité založenie československej spoločnosti Management Consulting Jenewein s kanceláriami v Prahe a Bratislave (CZ I SK). Tak sme sa v roku 1990 v bývalom Československu stali pioniermi v oblasti manažérskeho a personálneho poradenstva nielen cez sprostredkovanie know-how a osvedčených praktík, ale aj vďaka zdanlivým maličkostiam, ku ktorým patria aj tieto kresby. Ilustrovali naše prvé firemné prezentácie a rozhovory v médiách, ktoré prispeli k rozvoju Executive Search na Slovensku a v Českej republike.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Karikatúra (A)...
Karikatúra (B)...
Karikatúra (C)...