• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

  Read more >>
 • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

  Read more >>
 • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

  Read more >>
 • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

  Read more >>


Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

Sme prémiovou česko-slovenskou poradenskou skupinou so silnou väzbou na Rakúsko. V rozpätí viac ako 30 rokov sme sa rozrástli na jeden z najznámejších a najčastejšie odporúčaných stredoeurópskych butikov s globálnym dosahom poskytujúcich na jednom mieste (one-stop-shop consultancy) komplexné služby strategického líderstva, manažmentu a verejných politík.

Naše poradenské tímy sú aktívne v rámci globálnych partnerstiev a networkov, vďaka čomu dokážeme držať prst na pulze najnovšieho vývoja a v kombinácii s inovatívnymi prístupmi ponúknuť osvedčené riešenia v stredoeurópskom regióne i mimo neho.

Medzi našich klientov patria medzinárodné spoločnosti, české i slovenské firmy, investori, privátne holdingy, rodinné podniky, ale aj verejný a neziskový sektor. Naše poradenské tímy sa usilujú o vytváranie obojstranne výhodných partnerstiev a budovanie dlhodobých vzťahov.

Viac >>

Udalosti

Nový hit po 24 rokoch – aj vďaka Jenewein Art Consultingu

21.6.2024

Jenewein Group je dlhoročným Art Consulting partnerom speváčky a skladateľky Mariky Gombitovej. Výsledkom tejto spolupráce je aj nová skladba Fantóm srdca, s ktorou Marika prišla po dlhých 24 rokoch. Štúdiová nahrávka novinky a oficiálny videoklip z dielne 3D animátora Martina Vierika mali premiéru 21. júna 2024. Mnohí si pamätáme a pre ostatných upresňujeme, že v čase Marikinej speváckej kariéry nové piesne premiérovo odzneli na festivaloch či koncertoch a až potom vyšli v štúdiovej nahrávke na hudobnom nosiči. A presne taký postup použila aj teraz – dve nové skladby Fantóm srdca a Stúpanie prvýkrát zaspievala v januári tohto roka v pražskej O2 aréne. Novinky od osvedčeného tandemu Marika Gombitová (hudba) a Kamil Peteraj (text) si rýchlo chceli nájsť cestu k fanúšikom, a tak Marika na svojom oficiálnom YouTube kanáli ako prvú zverejnila live nahrávku skladby Fantóm srdca v podobe lyrics videa. Nedá nám nepripomenúť, že na výrobe koncertných videí k obom novým skladbám sa spolu s Martinom Vierikom ako kreatívny režisér podieľal náš Filip Krekáč. A na záver: konečný mastering sa realizoval v prestížnych londýnskych štúdiách Abbey Road.

Tlačová informácia...
Fantóm srdca na streamovacích platformách...
Fantóm srdca – oficiálny videoklip...
Premiéra štúdiovej nahrávky a videoklipu v médiách >>>

 


Opäť sme v TOP 10 najväčších Executive Search firiem na Slovensku

17.6.2024

Tradične na sklonku jari vyšla ročenka Career Guide 2024 ako špeciálne vydanie mesačníka The Slovak Spectator. Okrem množstva článkov a osobností pôsobiacich v oblasti personálneho poradenstva a ľudského kapitálu obsahuje aj očakávaný a rešpektovaný rebríček najväčších hráčov v Executive Search na slovenskom trhu. Máme radosť, že naša Jenewein Executive sa opakovane umiestnila v TOP 10 v kategórii Executive Search firiem na Slovensku. Poradie je zostavené podľa kombinácie viacerých ukazovateľov za rok 2023 (počet aktívnych Executive Search partnerov a konzultantov, tržby a počet obsadených pozícií podľa jednotlivých úrovní a i.). Ročenka Career Guide už dvadsaťpäť rokov okrem rebríčkov a užitočných údajov a kontaktov prináša aj zaujímavé informácie a trendy nielen pre HR profesionálov. Jej súčasťou sme od začiatku vychádzania v roku 1999. Do tvorby obsahu aktuálneho vydania autorsky prispel aj Martin Krekáč, ktorý do rubriky TRENDY napísal článok Sedem trendov, ktoré menia výber lídrov.

Rebríček najväčších Executive Search spoločností...
Článok v The Slovak Spectator...
Článok v SME...
Kto je kto v personálnoporadenských spoločnostiach...
M. Krekáč: Seven trends influencing the hiring of leaders (EN)...
M. Krekáč: Sedem trendov, ktoré menia výber lídrov (SK)...
Piktogram pre Jenewein Executive...

 


Chyťme sa za ruky v skvelej atmosfére a opäť s podporou Jenewein Group

31.5.2024

Benefičné podujatie dvoch občianskych združení na podporu detí a dospelých osôb s mentálnym a so zdravotným postihnutím – koncert Chyťme sa za ruky, sa aj v pätnástom roku svojej existencie uskutočnil na nádvorí neogotického kaštieľa v Galante. Charitatívna akcia má za cieľ integráciu klientov z ústavov a zo sociálnych zariadení do väčšinovej spoločnosti. Ich možnosti zúčastniť sa na hudobnom koncerte či inom kultúrno-spoločenskom podujatí sú totiž obmedzené. Organizátori preto s podporou mesta Galanta a ďalších priateľov a partnerov (vrátane Jenewein Group) na nedeľu 26. mája 2024 opäť pripravili veľkolepý benefičný koncert. Tento rok prijali pozvanie a hudobnými hosťami boli Zuzana Smatanová, Lala Tamar, Vanessa Harbek a iní, moderátorkou bola Katarína Brychtová. Hudobné vystúpenia, ktoré mali obrovský úspech, doplnili náučné workshopy a tvorivé dielne – maľovanie horúcim voskom, košikárstvo, maľovanie na plátno a na sadrové odliatky či maľovanie na ruky.

Plagát...
Záznam z koncertu...
Fotogaléria...

 


JENEWEIN GALLERY: Žena roka I Bratislava Leaders Magazine

8.4.2024

V projekte Žena roka, ktorý v rokoch 2007 a 2008 odštartoval viaceré iniciatívy oceňujúce a zviditeľňujúce ženy a ženské kariéry, sa spájalo viac oblastí vrátane biznisu a umenia. Dodnes sme naň veľmi hrdí, takže mu právom patrí miesto v našej Jenewein gallery. Jeho cieľom bolo pritiahnuť pozornosť a vyjadriť verejné uznanie ženám s výraznými pracovnými i rodinnými úspechmi. Vyhlasovateľom a organizátorom súťaže bol Bratislava Leaders Magazine. Šlo o originálnu aktivitu, ktorá nadviazala na obdobnú spoločenskú udalosť v Českej republike, kde v jej pozadí stál Prague Leaders Magazine. Pätnástka nominovaných žien v piatich kategóriách plus špeciálna kategória Žena 21. storočia tvorili hlavný rámec podujatia, ktoré vysielala aj verejnoprávna Slovenská televízia. Víťazkami jednotlivých kategórií v dvoch ročníkoch sa stali Andrea Cocherová, Oľga Gyarfášová, Iveta Chlebáková, Elena Kohútiková, Milena Koreňová, Alexandra Novotná Rozborilová, Iveta Radičová, Zuzana Sternová, Silvia Šarköziová a Ľubica Vargicová. Ženami 21. storočia Eva Blahová, Marika Gombitová a Eva Siracká. Na slávnostnom gala večere s názvom Ženy, ktoré hýbu dejinami sa zúčastnili osobnosti ako Silvia Gašparovičová, Jiří Paroubek, Eduard Kukan, Soňa Müllerová, Jan Rosák, Martin Nikodým, Monika Absolonová, Bára Basiková, Andrea Zimányiová a mnoho mnoho ďalších. Víťazky si okrem prestížneho ocenenia odniesli drevenú sošku Žena na piedestáli, ktorej autorom je umelecký rezbár Vladimír Morávek. Poradenská skupina Jenewein Group sa podieľala na tvorbe koncepcie a finálnej podoby projektu. Martin Krekáč stál na čele poroty (jej členmi boli napríklad vydavateľ Prague Leaders Magazine Benke Aikell, vydavateľka Bratislava Leaders Magazine Hana Juřenová, operný spevák Jaroslav Dvorský, generálny riaditeľ American Express pre SR a ČR Michael Fabián, generálna riaditeľka Burzy cenných papierov Mária Hurajová, majiteľka časopisu Slovenka Mária Reháková, poslankyňa NR SR Magdaléna Vášáryová a módna návrhárka Jana Berg) a Fipra Slovakia bola jedným z hlavných partnerov. Podporu a účasť ďalších úspešných firiem a osobností a záujem médií sme dosiahli vďaka našim skúsenostiam v oblasti Art Consulting. Autorkou scenára a režisérkou večera bola režisérka a dokumentaristka Yvonne Vavrová. Na vizuálnej podobe a prezentácii podujatia pracovalo štúdio Ante Meridiem (AM/PM Communication Group), s ktorým sme boli prepojení cez nášho spolupracovníka Milana Šemeláka.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Žena roka logo...
Žena roka 2007...

 


Mimoriadna cena Krištáľového krídla pre M. Gombitovú

20.3.2024

Nielen ako hostia sme sa 16. marca 2024 zúčastnili na odovzdávaní ocenení Krištáľové krídlo za rok 2023 v Slovenskom národnom divadle. Boli sme súčasťou tímu Mariky Gombitovej, ktorá sa stala laureátkou Mimoriadnej ceny Krištáľového krídla. Pridanou hodnotou Marikinej účasti na slávnostnom večere bola slovenská a televízna premiéra novej skladby Fantóm srdca osvedčeného autorského tandemu M. Gombitová – K. Peteraj. Prestížne ocenenie za celoživotné dielo je v správnych rukách – ako dlhodobý partner tejto výnimočnej speváčky a skladateľky sme o tom presvedčení. Navyše, úspech našich partnerov je aj naším úspechom. Dlhoročné manažérske a poradenské skúsenosti naprieč mnohými sektormi sú základom našich špecializovaných odborných znalostí aj v oblasti Art Consultingu. S Marikou spolupracujeme najmä pri nastavovaní umeleckých stratégií či vytváraní nových obchodných príležitostí. Každoročne sa zapájame aj do projektu Krištáľové krídlo – patríme k podporovateľom jeho odkazu. Snaha šíriť pozitívne a inšpiratívne výsledky tvorivej práce najúspešnejších osobností bez ohľadu na hranice a oblasť pôsobenia je nám roky blízka. Kdekoľvek je to možné, podporujeme zviditeľňovanie nasledovania hodných príkladov a vzdávame hold obdivuhodným ľudským výkonom.

Fotogaléria...
Krištáľové krídlo zo zákulisia...
Krištáľové krídlo – M. Gombitová (záznam)...
Fantóm srdca – SK a TV premiéra...
Krištáľové krídlo – TA3...

 


JENEWEIN GALLERY: Nedodržaný sľub I GENTA FILM

15.3.2024

V Jenewein gallery má svoje miesto aj zopár filmov. Jedným z nich je celovečerná vojnová dráma Nedodržaný sľub (SK I CZ I USA), ktorej distribúciu sme podporili pre jej vysokú kvalitu a hlboké ľudské posolstvo. Film scenáristu Jana Nováka a režiséra Jiřího Chlumského nakrútený na motívy knihy Martina Petráška Nedodržený slib v roku 2009 na plátna kín s úspechom uviedla produkčná spoločnosť GENTA FILM. Filmovú rekonštrukciu netypického, avšak skutočného životného príbehu Martina Friedmanna-Petráška, židovského chlapca z mestečka Bánovce nad Bebravou, sme si v čase jej premiéry pozreli na samostatnej projekcii v priestoroch bratislavského divadla Astorka. Film získal rad ocenení doma i v zahraničí vrátane deviatich nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti 2010 či cien na festivaloch v USA, Portugalsku, Monaku, Česku či Brazílii. Stal sa tiež slovenským kandidátom nominácie na najprestížnejšie filmové ocenenie Oscar v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2009. Spojenie s úspešným filmom Nedodržaný sľub bolo súčasťou osláv 20. výročia pôsobenia značky Jenewein na slovenskom a českom trhu, ktoré sme si rôznymi aktivitami pripomínali počas celého roku 2010.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Nedodržaný sľub DVD...

 


JENEWEIN GALLERY: Vstup Slovenska do EÚ I F. Schiller & Ľ. Feldek & F. Guldan I Óda na radosť

27.2.2024

Keď Ľubomír Feldek pri príležitosti vstupu Slovenska do EÚ preložil verše Schillerovej Ódy na radosť do slovenčiny, s nadšením sme podporili jej knižné vydanie. Ručne a v koži viazaná kniha vyšla v limitovanom číslovanom náklade 100 ks v produkcii a dizajne od Viktora Vojteka. Ilustroval ju Fero Guldan a predslov napísal autor prekladu Ľubomír Feldek, ktorý každý výtlačok vlastnoručne podpísal. Knihu vytlačili Tlačiarne BB Banská Bystrica a zviazala Knihárska dielňa Lida Mlichová Žilina. Originálna verzia básne Óda na radosť časom zľudovela, avšak najväčšie uznanie dosiahla, keď sa spolu s hudbou Ludwiga van Beethovena, ktorý ju použil vo finále svojej Deviatej symfónie, neformálne stala hymnou Európskej únie. Neformálne preto, lebo Rada Európy v roku 1972 oficiálne prijala iba melódiu Ódy na radosť. V univerzálnom jazyku hudby vyjadruje ideály slobody, mieru a solidarity spoločné pre celú Európu. Pre nás veľkú radosť prinieslo vydanie spomínanej knihy s logom 15. výročia našej poradenskej skupiny na Ex Libris. Vstup Slovenskej republiky do EÚ totiž považujeme za jeden zo zásadných historických okamihov v dejinách našej krajiny – rok 2024 je rokom jeho 20. výročia. Veľmi intenzívne sme ho prežívali ako občania i ako podnikatelia a konzultanti poskytujúci poradenstvo nielen v období nášho riadneho členstva v EÚ, ale aj niekoľko rokov predtým v čase príprav a prístupového procesu. Už v roku 1998 sme založili poradensko-analytický inštitút EPPP – European Public Policy Partnership a hneď v roku 2004, keď sme sa stali plnohodnotným členom spoločenstva európskych krajín, sme otvorili našu EÚ kanceláriu v Bruseli.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Kniha Óda na radosť...

 


JENEWEIN GALLERY: Kým nás máš & Go west I M. Palonder

19.2.2024

Šesťdesiate narodeniny speváka, hudobníka, hudobného skladateľa a pedagóga Marcela Palondera nás podnietili na predstavenie ďalšieho exponátu z hudobnej kolekcie v zbierke Jenewein gallery. Naša spolupráca sa začala produkciou súťažnej skladby Kým nás máš (text Jozef Urban, hudba Juraj Burian), s ktorou obsadil v nórskom Osle v roku 1996 na Veľkej cene Eurovízie 18. miesto. Ide o zatiaľ najlepšie umiestnenie Slovenska na prestížnom medzinárodnom hudobnom TV festivale na svete. Hit Kým nás máš vyšiel na samostatnom CD v slovenskej, anglickej i tanečnej verzii. Okrem toho je bonusovou skladbou na CD Go west so špeciálnym bukletom predstavujúcim portfólio a ľudí z Jenewein Group. Producentom CD bola Jenewein Group a okrem Marcela Palondera sa na jeho tvorbe podieľali ďalší známi umelci – Juraj Burian, Daniel Mikletič, Katka Korček, Jozef Urban, Milan Illík či Svetozár Ilavský s motívom tváre z limitovanej série farebných drevených plastík vytvorených špeciálne pre Jenewein Group. Marcel Palonder mal v čase svojho úspechu na Veľkej cene Eurovízie 32 rokov. To už mal za sebou úspešnú hudobnú kariéru ako spevák a člen československej hudobnej skupiny Mandragora. Vyštudoval klavír, kompozíciu a dirigovanie na konzervatóriu v Bratislave, neskôr študoval operný spev v Monaku. Už ako desaťročný vystupoval s vlastnými kompozíciami. V poslednom čase sa venuje najmä komponovaniu scénickej a filmovej hudby, sólovým vystúpeniam a štúdiovej práci. Vo februári tohto roku oslávil spomínanú šesťdesiatku a my sa týmto pripájame k početnému radu gratulantov a želáme veľa zdravia a radosti.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Kým nás máš...
Go west...
Eurovision Song Contes...

 


JENEWEIN GALLERY: Uni2010 & Rozbehni sa! I J. Kováč

6.2.2024

Pri tomto exponáte z našej Jenewein gallery nie je hlavným meradlom umelecká hodnota. Ide však o významný projekt, ktorý odštartoval mnohé zmysluplné aktivity i úspešné kariéry. V roku 2006 sa poradenská skupina Jenewein Group stala odborným partnerom Uni2010 – nezávislej a neziskovej organizácie s pôvodným cieľom vymyslieť a odskúšať model modernej vysokej školy. Neskôr vyvíjala rôzne iniciatívy, cez ktoré chcela vysokoškolákom pomôcť objaviť vlastné talenty a podporiť ich pri budovaní osobnostnej vízie a hľadaní uplatnenia na pracovnom trhu. Uni2010 založil Juraj Kováč, v tom čase študent Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Zázemie a odborné poradenstvo sme postupne poskytli viacerým navzájom prepojeným iniciatívam – Profesie 2010 – 2020, Najlepší nápad, Biznis inkubátor, Business Academy či Moderná VŠ. Nasledoval projekt Rozbehni sa!, v rámci ktorého na sociálnych sieťach vznikla komunita tzv. rozbiehačov – tvorcov. Okrem vzájomnej podpory a pomoci pre všetkých, ktorí „niečo rozbiehajú, chcú rozbehnúť alebo sa k tomu nakopnúť“, sa po celom Slovensku pod hlavičkou BestGuest uskutočnila séria interaktívnych prednášok úspešných podnikateľov. Jedným z hostí bol 14. apríla 2011 na Ekonomickej univerzite v Bratislave aj Martin Krekáč, chairman Jenewein Group. Názov jeho prednášky znel: Aká je tvoja vôľa niečo dokázať?. Na záver tejto komentovanej prehliadky dve zaujímavosti: Na prednáške v tandeme s Martin Krekáčom vystúpil aj podnikateľ Andrej Kiska, ktorý sa o tri roky neskôr stal prezidentom Slovenskej republiky. A po druhé: projekt Rozbehni sa! je aktívny do dnešných dní, to znamená, že inšpiruje a motivuje viac ako 13 rokov!
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

BestGuest A...
BestGuest B...
BestGuest C...

 


Marika Gombitová dvakrát vypredala pražskú O2 arénu

31.1.2024

Speváčka a skladateľka Marika Gombitová v spolupráci so svojím osvedčeným tímom a s českým producentom Tomášom Ságlom (SAGL Production) v prvom mesiaci roku 2024 dvakrát naplnila pražskú O2 arénu (16. a 30. januára). Českí i slovenskí hudobní kritici, novinári a fanúšikovia na sociálnych sieťach nešetrili slovami chvály – v desiatkach recenzií, reportáží a statusov sa dookola objavujú slová ako „veľkolepý“, „dych berúci“ či „fantastický“... Marika „pobláznila Prahu“ a na výpravnú scénu si do hľadiska na dva koncerty pozvala takmer 30 000 divákov, moderátora Štefana Skrúcaného a hostí Jána Lehotského, Felixa Slováčka, WOW vocal, Richarda Pachmana, Xplosion či Kandráčovcov. Ona však bola hlavnou hviezdou a potvrdila, že je v životnej forme. Okrem legendárnych hitov svojich priaznivcov v premiére odmenila dvoma novými skladbami Fantóm srdca a Stúpanie od osvedčenej autorskej dvojice Marika Gombitová (hudba) a Kamil Peteraj (text). Jenewein Group je viac ako hrdým partnerom oboch pražských koncertov – s Marikou nás spája dlhodobé partnerstvo a spolupráca. Pri tomto pražskom projekte sme boli súčasťou slovensko-česko-maďarského tímu, ktorý stojí v pozadí tohto obrovského úspechu. Martin Krekáč ako donátor, poradca a Marikin rodinný priateľ je jedným z jej najbližších spolupracovníkov. Veľmi nás teší aj dôležitá kreatívna rola. Filip Krekáč spolu s Martinom Vierikom vytvorili pre obidva koncerty všetky umelecké videoprojekcie umiestnené na obrovských LED stenách. Koncerty Mariky Gombitovej v O2 aréne boli náročným projektom, ktorý premenil naše túžby na vzrušujúci akčný plán.

Fotogaléria 16. 1. 2024...
Zostrih z koncertu 16. 1. 2024...
Fotogaléria 30. 1. 2024...
Čierno-biela galéria...
Premiéra skladby Fantóm srdca...
Premiéra skladby Stúpanie...
Partneri...
Koncerty M. Gombitovej v médiách >>>