• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

  Read more >>
 • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

  Read more >>
 • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

  Read more >>
 • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

  Read more >>


Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

Sme prémiovou česko-slovenskou poradenskou skupinou so silnou väzbou na Rakúsko. V rozpätí viac ako 30 rokov sme sa rozrástli na jeden z najznámejších a najčastejšie odporúčaných stredoeurópskych butikov s globálnym dosahom poskytujúcich na jednom mieste (one-stop-shop consultancy) komplexné služby strategického líderstva, manažmentu a verejných politík.

Naše poradenské tímy sú aktívne v rámci globálnych partnerstiev a networkov, vďaka čomu dokážeme držať prst na pulze najnovšieho vývoja a v kombinácii s inovatívnymi prístupmi ponúknuť osvedčené riešenia v stredoeurópskom regióne i mimo neho.

Medzi našich klientov patria medzinárodné spoločnosti, české i slovenské firmy, investori, privátne holdingy, rodinné podniky, ale aj verejný a neziskový sektor. Naše poradenské tímy sa usilujú o vytváranie obojstranne výhodných partnerstiev a budovanie dlhodobých vzťahov.

Viac >>

Udalosti

JENEWEIN GALLERY: Vstup Slovenska do EÚ I F. Schiller & Ľ. Feldek & F. Guldan I Óda na radosť

27.2.2024

Keď Ľubomír Feldek pri príležitosti vstupu Slovenska do EÚ preložil verše Schillerovej Ódy na radosť do slovenčiny, s nadšením sme podporili jej knižné vydanie. Ručne a v koži viazaná kniha vyšla v limitovanom číslovanom náklade 100 ks v produkcii a dizajne od Viktora Vojteka. Ilustroval ju Fero Guldan a predslov napísal autor prekladu Ľubomír Feldek, ktorý každý výtlačok vlastnoručne podpísal. Knihu vytlačili Tlačiarne BB Banská Bystrica a zviazala Knihárska dielňa Lida Mlichová Žilina. Originálna verzia básne Óda na radosť časom zľudovela, avšak najväčšie uznanie dosiahla, keď sa spolu s hudbou Ludwiga van Beethovena, ktorý ju použil vo finále svojej Deviatej symfónie, neformálne stala hymnou Európskej únie. Neformálne preto, lebo Rada Európy v roku 1972 oficiálne prijala iba melódiu Ódy na radosť. V univerzálnom jazyku hudby vyjadruje ideály slobody, mieru a solidarity spoločné pre celú Európu. Pre nás veľkú radosť prinieslo vydanie spomínanej knihy s logom 15. výročia našej poradenskej skupiny na Ex Libris. Vstup Slovenskej republiky do EÚ totiž považujeme za jeden zo zásadných historických okamihov v dejinách našej krajiny – rok 2024 je rokom jeho 20. výročia. Veľmi intenzívne sme ho prežívali ako občania i ako podnikatelia a konzultanti poskytujúci poradenstvo nielen v období nášho riadneho členstva v EÚ, ale aj niekoľko rokov predtým v čase príprav a prístupového procesu. Už v roku 1998 sme založili poradensko-analytický inštitút EPPP – European Public Policy Partnership a hneď v roku 2004, keď sme sa stali plnohodnotným členom spoločenstva európskych krajín, sme otvorili našu EÚ kanceláriu v Bruseli.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Kniha Óda na radosť...

 


JENEWEIN GALLERY: Kým nás máš & Go west I M. Palonder

19.2.2024

Šesťdesiate narodeniny speváka, hudobníka, hudobného skladateľa a pedagóga Marcela Palondera nás podnietili na predstavenie ďalšieho exponátu z hudobnej kolekcie v zbierke Jenewein gallery. Naša spolupráca sa začala produkciou súťažnej skladby Kým nás máš (text Jozef Urban, hudba Juraj Burian), s ktorou obsadil v nórskom Osle v roku 1996 na Veľkej cene Eurovízie 18. miesto. Ide o zatiaľ najlepšie umiestnenie Slovenska na prestížnom medzinárodnom hudobnom TV festivale na svete. Hit Kým nás máš vyšiel na samostatnom CD v slovenskej, anglickej i tanečnej verzii. Okrem toho je bonusovou skladbou na CD Go west so špeciálnym bukletom predstavujúcim portfólio a ľudí z Jenewein Group. Producentom CD bola Jenewein Group a okrem Marcela Palondera sa na jeho tvorbe podieľali ďalší známi umelci – Juraj Burian, Daniel Mikletič, Katka Korček, Jozef Urban, Milan Illík či Svetozár Ilavský s motívom tváre z limitovanej série farebných drevených plastík vytvorených špeciálne pre Jenewein Group. Marcel Palonder mal v čase svojho úspechu na Veľkej cene Eurovízie 32 rokov. To už mal za sebou úspešnú hudobnú kariéru ako spevák a člen československej hudobnej skupiny Mandragora. Vyštudoval klavír, kompozíciu a dirigovanie na konzervatóriu v Bratislave, neskôr študoval operný spev v Monaku. Už ako desaťročný vystupoval s vlastnými kompozíciami. V poslednom čase sa venuje najmä komponovaniu scénickej a filmovej hudby, sólovým vystúpeniam a štúdiovej práci. Vo februári tohto roku oslávil spomínanú šesťdesiatku a my sa týmto pripájame k početnému radu gratulantov a želáme veľa zdravia a radosti.
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

Kým nás máš...
Go west...
Eurovision Song Contes...

 


JENEWEIN GALLERY: Uni2010 & Rozbehni sa! I J. Kováč

6.2.2024

Pri tomto exponáte z našej Jenewein gallery nie je hlavným meradlom umelecká hodnota. Ide však o významný projekt, ktorý odštartoval mnohé zmysluplné aktivity i úspešné kariéry. V roku 2006 sa poradenská skupina Jenewein Group stala odborným partnerom Uni2010 – nezávislej a neziskovej organizácie s pôvodným cieľom vymyslieť a odskúšať model modernej vysokej školy. Neskôr vyvíjala rôzne iniciatívy, cez ktoré chcela vysokoškolákom pomôcť objaviť vlastné talenty a podporiť ich pri budovaní osobnostnej vízie a hľadaní uplatnenia na pracovnom trhu. Uni2010 založil Juraj Kováč, v tom čase študent Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Zázemie a odborné poradenstvo sme postupne poskytli viacerým navzájom prepojeným iniciatívam – Profesie 2010 – 2020, Najlepší nápad, Biznis inkubátor, Business Academy či Moderná VŠ. Nasledoval projekt Rozbehni sa!, v rámci ktorého na sociálnych sieťach vznikla komunita tzv. rozbiehačov – tvorcov. Okrem vzájomnej podpory a pomoci pre všetkých, ktorí „niečo rozbiehajú, chcú rozbehnúť alebo sa k tomu nakopnúť“, sa po celom Slovensku pod hlavičkou BestGuest uskutočnila séria interaktívnych prednášok úspešných podnikateľov. Jedným z hostí bol 14. apríla 2011 na Ekonomickej univerzite v Bratislave aj Martin Krekáč, chairman Jenewein Group. Názov jeho prednášky znel: Aká je tvoja vôľa niečo dokázať?. Na záver tejto komentovanej prehliadky dve zaujímavosti: Na prednáške v tandeme s Martin Krekáčom vystúpil aj podnikateľ Andrej Kiska, ktorý sa o tri roky neskôr stal prezidentom Slovenskej republiky. A po druhé: projekt Rozbehni sa! je aktívny do dnešných dní, to znamená, že inšpiruje a motivuje viac ako 13 rokov!
Jenewein gallery je virtuálna galéria, ktorá predstavuje výber umeleckých, hudobných či reklamných diel vytvorených v doterajšej histórii Jenewein Group.

BestGuest A...
BestGuest B...
BestGuest C...

 


Marika Gombitová dvakrát vypredala pražskú O2 arénu

31.1.2024

Speváčka a skladateľka Marika Gombitová v spolupráci so svojím osvedčeným tímom a s českým producentom Tomášom Ságlom (SAGL Production) v prvom mesiaci roku 2024 dvakrát naplnila pražskú O2 arénu (16. a 30. januára). Českí i slovenskí hudobní kritici, novinári a fanúšikovia na sociálnych sieťach nešetrili slovami chvály – v desiatkach recenzií, reportáží a statusov sa dookola objavujú slová ako „veľkolepý“, „dych berúci“ či „fantastický“... Marika „pobláznila Prahu“ a na výpravnú scénu si do hľadiska na dva koncerty pozvala takmer 30 000 divákov, moderátora Štefana Skrúcaného a hostí Jána Lehotského, Felixa Slováčka, WOW vocal, Richarda Pachmana, Xplosion či Kandráčovcov. Ona však bola hlavnou hviezdou a potvrdila, že je v životnej forme. Okrem legendárnych hitov svojich priaznivcov v premiére odmenila dvoma novými skladbami Fantóm srdca a Stúpanie od osvedčenej autorskej dvojice Marika Gombitová (hudba) a Kamil Peteraj (text). Jenewein Group je viac ako hrdým partnerom oboch pražských koncertov – s Marikou nás spája dlhodobé partnerstvo a spolupráca. Pri tomto pražskom projekte sme boli súčasťou slovensko-česko-maďarského tímu, ktorý stojí v pozadí tohto obrovského úspechu. Martin Krekáč ako donátor, poradca a Marikin rodinný priateľ je jedným z jej najbližších spolupracovníkov. Veľmi nás teší aj dôležitá kreatívna rola. Filip Krekáč spolu s Martinom Vierikom vytvorili pre obidva koncerty všetky umelecké videoprojekcie umiestnené na obrovských LED stenách. Koncerty Mariky Gombitovej v O2 aréne boli náročným projektom, ktorý premenil naše túžby na vzrušujúci akčný plán.

Fotogaléria 16. 1. 2024...
Zostrih z koncertu 16. 1. 2024...
Fotogaléria 30. 1. 2024...
Čierno-biela galéria...
Premiéra skladby Fantóm srdca...
Premiéra skladby Stúpanie...
Partneri...
Koncerty M. Gombitovej v médiách >>>