• Líderské postavenie

  Jenewein Group spoločnosti poskytujú komplexné
  služby v troch hlavných poradenských oblastiach.

  Viac >>
 • Orientácia na klienta

  Jenewein Group spoločnosti spájajú svoje sily na dosiahnutie jedinečných kombinácií pre klientov.

  Viac >>
 • Inovatívne myslenie

  Jenewein Group a jej spoločnosti nepoznajú limity
  a vďaka sieti špičkových odborníkov dokážu vyhovieť akýmkoľvek výzvam.

  Viac >>
 • Globálny dosah

  Jenewein Group spája renomované značky, ktoré sú súčasťou líderských globálnych sietí a medzinárodných organizácií.

  Viac >>

Jenewein Group je prémiovou Strategic Management Consulting spoločnosťou, ktorá pomáha organizáciám i jednotlivcom pri definovaní a realizovaní strategickej vízie.


Je integrujúcou platformou pre pôsobenie poradenských spoločností zameraných na Executive Search & Leadership Consulting (Amrop) a Public Affairs & Government Relations (Fipra).

Vlastnú expertnosť umocňujeme cez Business Innovation Network, ktorá využíva synergiu špičkových odborníkov z rôznych odborov.

Udalosti

Vianočný večierok

14.12.2017

Tohoročný vianočný večierok poradenskej skupiny Jenewein Group (Amrop, Fipra a EPPP) sme poňali v benátskom štýle. Ako poďakovanie služobne najstaršej zamestnankyni Angelike Wernerovej za dlhoročnú prácu pre celú skupinu sa jej majiteľ Martin Krekáč rozhodol pre vlakovicu do jej vysnívanej destinácie – Benátok. Dva dni strávené v meste karnevalov a filmových festivalov sa celkom určite zaradia k našim spoločným aktivitám, na ktoré sa nezabúda. Prehliadka mesta so sprievodkyňou, výborné ubytovanie v samom centre mesta a spoločná večera s talianskymi a benátskymi špecialitami sú len zopár bodmi bohatého, veselého a zážitkového programu.

Pozvánka...
Fotogaléria...
PF 2018...

 


Mikulášske posedenie

6.12.2017

Zhodli sme sa, že predvečer sviatku sv. Mikuláša je v celej Jenewein Group (rovnako v Amrope, vo Fipre a v EPPP) najveselším dňom v roku. Mikuláš s anjelom prišli na Štefanovičovu ulicu 5. decembra 2017 opäť s batohom plným darčekov. Sladký náklad potešil všetky deti, a tak mu s primeraným nasadením a radosťou (občas i s obavami) predniesli pesničku či básničku. Po rozdaní balíčkov si deti spolu s rodičmi a príbuznými pozreli rozprávku a všetci sme si pochutnali na pripravenom občerstvení väčšinou z našej domácej kuchyne. Mikulášske posedenie nás vďaka úprimnej detskej radosti aj tento rok atmosférou i výzdobou naladilo na čarovný adventný čas.

Pozvánka...

 


Jenewein Group partnerom jediného tohtoročného koncertu Mariky Gombitovej

4.12.2017

Marika Gombitová patrí medzi najúspešnejšie slovenské speváčky a skladateľky. Minulý rok svojich priaznivcov potešila narodeninovým koncertom, ktorý usporiadala pri príležitosti svojho životného jubilea. Pozitívne reakcie a neutíchajúci záujem priaznivcov ju podporili v rozhodnutí vystúpiť počas tohtoročného adventu v pražskej Tipsport Aréne na jedinom a exkluzívnom koncerte v roku 2017. Svoje publikum potešila 2. decembra na autorskom koncerte, ktorého partnerom sa rovnako ako vlani stala poradenská skupina Jenewein Group. V sviatočne ladenom programe zloženom výhradne z Marikiných autorských piesní privítala osobnosti novej generácie, ktoré svojou hudbou inšpirovala a ktoré ju uznávajú ako jednu z najlepších umelkýň svojej doby. Marika Gombitová zaspievala „best of“ a o ďalšie rovnako známe hity sa podelila s talentovanými a úspešnými interpretmi z Česka i zo Slovenska – na koncerte vystúpili Celeste Buckingham, Emma Drobná, Tereza Kerndlová, Sabina Křováková, Emma Smetana, Ladislav Bubnár, Adam Ďurica, Martin Chodúr, Adam Mišík, detský zbor Corro Piccoli a ďalší.

Plagát...
Videopozvánka...
Viac aj s fotogalériou na marikagombitovaofficial.com...
Koncert Sen Mariky Gombitovej v médiách >>>

      
 


Trend: Pestré cesty k naozaj dobrému rodinnému podnikaniu

1.12.2017

Keďže Amrop už takmer tridsať rokov žije príbehmi rodinných firiem, intenzívne sa v rámci poradenského portfólia venuje podpore slovenských rodinných podnikov a zlepšovaniu priestoru a podmienok na ich podnikanie a rozvoj. Aj preto sa opäť stal podporovateľom a spolutvorcom témy Rodinné podnikanie, ktorú už po štvrtý raz v podobe desaťdielneho seriálu tvoreného odbornými článkami a príbehmi úspešných rodinných firiem uverejní týždenník Trend. Okrem toho sa Amrop stal partnerom ďalšieho z radu podujatí organizovaných pod hlavičkou TREND Fórum. Uskutočnilo sa 1. decembra 2017 vo Zvolene a pod názvom Pestré cesty k naozaj dobrému rodinnému podnikaniu sa nosnou časťou programu stali dve hlavné témy: Nové tváre pre budúcnosť rodinnej firmy a Prevod rodinného majetku s istotou a bez sporov. V rámci prvého bloku vystúpil aj Mario Fondati, Managing Client Partner a garant rodinného podnikania v Amrope.

Viac informácií...
Pozvánka...
Seriál Rodinné firmy IV a jeho partneri...
Trend 2/2018 (6. časť)...
Stĺpček Maria Fondatiho (Systém verzus ľudia)...
Trend 1/2018 (5. časť)...
Trend 50/2017 (4. časť)...
Trend 49/2017 (3. časť)...
Trend 48/2017 (2. časť)...
Stĺpček Ladislavy Molnárovej (Strategický prístup k získavaniu talentov)...
Trend 47/2017 (1. časť)...

 


BREXIT – Čo je v hre pre Slovensko?

30.11.2017

S cieľom naštartovať verejnú diskusiu o možných dopadoch brexitu na slovenské hospodárstvo a vzájomnú obchodnú výmenu zorganizovala poradenská spoločnosť Fipra Slovakia diskusné fórum s názvom BREXIT – Čo je v hre pre Slovensko?. Uskutočnilo sa 30. novembra 2017 v hoteli Mercure v Bratislave. Fórum určené pre zástupcov súkromného sektora a hospodárskych expertov otvoril Peter-Carlo Lehrell, riaditeľ expertného tímu na brexit z bruselskej poradenskej spoločnosti Fipra International, ku ktorému sa ako hosť v hlavnej časti diskusie pripojil Andrew Garth, veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku.

Pozvánka...
Tlačová informácia...

 


Počas #GivingTuesday sme boli štedrí najmä k talentom

28.11.2017

Keďže jediná vec, ktorá dokáže roztancovať kapitál, je talent, aj počas #GivingTuesday – celosvetového sviatku štedrosti, dávania a dobrovoľnosti, sa slovenský Amrop rozhodol zamerať najmä na mladých ľudí. Práve v tento deň – 28. novembra 2017 – konzultantka Lucia Nacíková venovala študentom Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave Simulátor pracovných pohovorov – špeciálne vytvorený tréning zameraný na úspešné zvládnutie pohovoru a získanie zamestnania. Sériu pohovorov viedla v rámci projektu Podpora zamestnávania mladých ľudí, za ktorým stojí Nezisková organizácia EPIC. Amrop ako spoločensky zodpovedná firma tento projekt dlhodobo podporuje, aby pomohol mladým ľuďom pri budovaní kariéry a objavil medzi nimi talenty schopné zaujať potenciálnych zamestnávateľov pri obsadzovaní aktuálnych i budúcich pozícií. Amrop #GivingTuesday využil aj na darovanie expertného kariérneho poradenstva manažérom z rôznych oblastí, ktorí stoja na kariérnom rázcestí alebo potrebujú poradiť. Túto časť nášho darcovstva koordinovala Ladislava Molnárová, partnerka pre oblasť strategického získavania talentov. Okrem toho sme sa rozhodli venovať dvadsať firemných mikín a šiltoviek deťom – klientom Linky detskej istoty, pričom zamestnancov celej Jenewein Group sme vyzvali, aby sa do tejto aktivity individuálne zapojili finančným príspevkom alebo iným darom.

 


Jesenný Coffee time with Amrop

23.11.2017

Súčasná dynamika zmien a neustále sa meniace očakávania tých, čo prácu ponúkajú, a tých, čo prácu nakupujú, volajú po inom, strategickom prístupe k získavaniu ľudí. Poradenská spoločnosť Amrop pozná riešenie, a preto tejto téme venovala ďalšie stretnutie zo série Coffee time with Amrop. Uskutočnilo sa 23. novembra 2017 v bratislavskom Binariu. Pozvaní hostia – predovšetkým top manažéri významných spoločností a odborníci z oblasti ľudských zdrojov, spolu s Amropom diskutovali o výzvach, ktorým firmy čelia už dnes, a riešeniach, ktoré poskytuje Strategic Talent Acquisition. Program stretnutia viedla Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner, ktorá si do diskusie o úspešnom koncepte Amropu pozvala troch skvelých hostí – Miroslavu Rusnokovú, predstaviteľku novej generácie a nového prístupu k HR, Zuzanu Vinklerovú, členku vrcholového vedenia s HR zodpovednosťou a Ľuboša Lopatku, úspešného vrcholového a strategického manažéra.

Pozvánka...
Fotogaléria...

 


Svätomartinská hus v Slovenskom Grobe

12.11.2017

Keďže si ctíme stáročné slovenské tradície, aj tento rok sme sa v piatok 10. novembra 2017 všetci stretli na hostine v Pivnici U Zlatej Husi v Slovenskom Grobe. Jedlo, ktoré „poteší všetky zmysly“, sme si vychutnali v kráľovstve husaciny – v rodine Jajcayovcov, kde sa tajná receptúra nezameniteľnej pečenej husi a na jazyku sa rozplývajúcej pečienky odovzdáva už štvrtú generáciu. Martinovi Krekáčovi ďakujeme za pozvanie a za príjemné chvíle strávené pri svätomartinskej husacine.

Pozvánka...
Fotografia...

 


Amrop podporil projekt BIG STEP na tému Inovácie

4.10.2017

Amrop ako člen Aliancie pre mladých aktívne podporil jej projekt BIG STEP určený pre študentov vysokých škôl. Úvodná časť sa uskutočnila 3. a 4. októbra 2017 a bola zameraná na inovácie. Štyri významné spoločnosti (Matador Group, Nestlé, IBM a Slovak Telekom) pôsobiace na Slovensku, rovnako ako Amrop členovia Aliancie, v rámci projektu pripravili interaktívne workshopy, diskusie a exkurzie, jednoducho zaujímavý program pre štyridsať vybraných účastníkov. Študenti mali počas dvoch dní jedinečnú príležitosť spoznať rôzne odvetvia, nazrieť do zákulisia úspešných firiem, ktoré sú lídrami vo svojich odboroch, a pozrieť sa, ako sa rodia dobré nápady a napĺňajú ciele.

Video o projekte...
Viac informácií...

 


Jaguar Land Rover Final Challenge 2017

3.10.2017

Poradenská spoločnosť Amrop, súčasť Jenewein Group, sa rovnako ako vlani stala jedným z troch hlavných partnerov záverečného golfového turnaja organizovaného v rámci golfových túr Jaguar a Land Rover Golf Tour 2017. Turnaj sa pod názvom JAGUAR LAND ROVER FINAL CHALLENGE 2017 uskutočnil 28. septembra 2017 na ihrisku Heritage Course v exkluzívnom Penati Golf Resort v Senici, ktoré patrí do prvej stovky najlepších golfových ihrísk v Európe. V predvečer golfového turnaja sa hráči a ďalší pozvaní hostia stretli na Opening party v hoteli Sv. Ľudmila v Skalici, kde si okrem zaujímavého programu mohli vyskúšať najnovšie modely automobilov značky Jaguar a Land Rover. Celkovými víťazmi turnaja vo svojich kategóriách sa stali Ady Hajdu a Erik Szedély, ktorý v rámci portfólia Jenewein Group takto úspešne reprezentoval značku Fipra. K skvelej atmosfére a úrovni turnaja prispela predovšetkým stovka hráčov – zástupcov top spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu. Hráčskym i spoločenským obohatením podujatia bola účasť Daniely Hantuchovej, spomínaného Adyho Hajdu a Martina Mňahončáka s manželkou.

Fotogaléria Opening party...
Fotogaléria JLR Final Challenge...